DZIECKO

Dzień Matki – prezent ostatniej szansy

Dzień  matki to ważny dzień dla wielu kobiet. Marzą, że jak na amerykańskich filmach dostaną tacę ze śniadaniem do łóżka i będą mogły poleżeć dłużej. Dzieci będą w tym dniu piękne i czyste, a ona w końcu będzie miała czas dla siebie. Ach, rozmarzyłam się! Rzeczywistość jest jednak inna.

Za tacą przypalonych tostów i jajecznicy ze skorupkami cała kuchnia stoi na głowie. Kto ją będzie sprzątał? Zgadnij! Jeżeli jeszcze nie wiesz podpowiadam: Ty.
To wariant optymistyczny oczywiście. W sytuacji kiedy kochane serduszka mamusi zechcą wstać przed tobą i zrobić ci niespodziankę. Ale kto by chciał wstać o 6.00 rano?
Możesz więc spodziewać się kartki narysowanej na szybko, chyba, że pani w przedszkolu czy szkole właśnie w tym czasie ma taki temat zajęć – to wtedy możesz liczyć na prawdziwe skarby – pokolorowane kreso kwiatków lub makaronowy naszyjnik.
Możesz też dostać coś kupnego! Zapłacisz i tak za to sama. Kieszonkowe przecież się nie oszczędza, więc niech cię nie dziwi nagły wzrost zapotrzebowania finansowego twojego dziecka w ostatnich dniach. To z twoich pieniędzy będzie twój prezent.
Wiem, chcesz w tym momencie płakać. Albo denerwujesz się i zaprzeczasz. Przecież tak nie jest. Moje dziecko jest inne.
I masz rację. To przerysowany obraz, bo to wszystko może nie jest takie picuś-glancuś, ale ma jedną ważną cechę wspólną. To prezent od kogoś kto bezgranicznie cię kocha. I nie ważne, że jesz skorupki na spalonym toście, a kartka z życzeniami nabazgranymi długopisem jest wyrwana z twojego organizera. To najszczersze wyznanie miłości, jakie kiedykolwiek otrzymasz.
A jeżeli chcesz ten dzień podrasować oto kilka sprawdzonych sposobów:

Dzień księżniczki

Mam córkę więc jest mi prościej. To wasz dzień. Nie było by dnia matki bez dziecka, więc spędźcie go razem. I ten dzień niech należy do was. Wspólne spacery, oglądanie filmów z popcornem i ciastkami. Maseczki i masaże. To co lubicie!


Na brudaska


W tym dniu nie sprzątasz. Spadło? Niech leży. A komu to przeszkadza. Rób tylko to, co konieczne. Reszta nie zając, nie ucieknie.


Wyjdźcie z domu.


Wspólna wycieczka zawsze jest idealna. Długa czy krótka.  Piesza, czy rowerowa. Odradzam tłumy, czyli wszelkiego rodzaju parki rozrywki i Morskie Oko. Cała reszta na pewno sprawi, że będziecie mieć czas pogadać, powygłupiać się i po prostu spędzić czas razem.


Zdjęciolandia


Pamiętasz zabawy w modelki? Przebieranki, itd? Dodaj d tego aparat. Dziewczynki to w dużej większości strojnisie – nie będziesz mieć więc problemu z wymyśleniem konwencji. Natomiast chłopiec to już inna para kaloszy. Kto jednak powiedział, że nie możesz przebrać się za superwoman czy Messiego. A zdjęcia z takiego dnia będą waszą najlepszą pamiątką.