ŻYCIE JAK W MADRYCIE

Jestem Stalinem!

Lubicie testy psychologiczne? Ja kiedyś je uwielbiałam, obecnie podchodzę do nich ostrożnie i z dużym przymrużeniem oka. Wierzę, że można z nich dużo o sobie się dowiedzieć, jednak trzeba być ostrożnym, by nie ulec samosprawdzającej się przepowiedni. Ostatnio wpadłam jednak na bloga związany z samorozwojem, a poprzez niego na stronę testu. Rozwiązałam go i o zgrozo jestem Stalinem!

Natknęłam się ostatnio na blogu monikajuniewicz.pl na wpis o testach psychologicznych. Kiedyś rozwiązywałam ich dużo. Teraz chyba w ogóle, jednak nadal mocno mnie kręci samopoznanie. Dlatego przeglądając wpis nie mogłam sobie odmówić przyjemności zrobienia jednego z nich.

Test Enneagram

Postanowiłam zrobić test Enneagram. W skrócie to test osobowości oraz pokazywania zależności między nimi. Jest więc – jak pisze autorka bloga – często wykorzystywany przez firmy do budowania teamów.

Źródło: theenneagramsingapore.com/

8w7 – szef entuzjasta

Zrobiłam test i wyskoczył mi wynik 8w7. Ładnie brzmi, ale co to znaczy? Wynik mnie powalił ze śmiechu i przeraził. Znalazłam się bowiem w zaszczytnym gronie takich ludzi jak: Donald Trump, Sean Connery, Danny DeVito, Kirk Douglas, Frank Sinatra, Muhammed Ali, Joseph Stalin.

Nie chcę z nimi być! Pomyślałam! Ja taka nie jestem, ale…

Ale jednak jestem. Nawet trudno mi określić ile tych cech mam. Oczywiście nie wszystkie te cechy są złe, wręcz przeciwnie. To bardzo mocny typ osobowości. Powinnam się z tego cieszyć, ale mam teraz przedziwne przeświadczenie o tym, że powinnam się pilnować i uważać na to, co robię, co mówię. Nie chcę być tyranem – nawet dla Minionków. 🙂

Źródło: lesstalkingmorewriting.wordpress.com


Szczęśliwa Ósemka

Oto odkryję przed wami trochę siebie i zdradzę, co test powiedział o mnie wg strony enneagram.pl. 🙂

Oto pozytywny:

Świadoma ósemka ze skrzydłem siedem jest często bardzo silna i ekspansywna. Towarzyska i chojna, może pokazywać radosne oblicze. Może być dynamiczna, skuteczna, energiczna. Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie. Generalnie bardzo ekstrawertyczna, ambitna i materialistyczna. Może mówić bardzo głośno i być w centrum zainteresowania, wieść prym wodzireja na imprezach. Czasem jest wizjonerska, może myśleć znacznie jaśniej niż ósemka ze skrzydłem 9; skrzydło 7 daje jej intelektualne umiejętności. Chętna do podejmowania ryzyka.

Są i negatywy:

Gdy 8w7 jest w stresie, agresja połączona z apetytem, tworzy silną tendencję do uzależnień. Wiele ósemek ze skrzydłem siedem, ma problem z alkoholem lub narkotykami oraz pociąg do każdego innego rodzaju uzależnienia. Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu. Ma tendencję do wzniecania chaosu, napuszania się, zadzierania nosa, myślenia o sobie narcystycznie. Może być beznadziejnie materialistyczna. Może wykorzystywać ludzi, wysysać z nich wszelką energię. Może mieć napady furii, jest skłonna do gwałtownych i agresywnych reakcji.

Jaka jest Ósemka w miłości? A taka:

 • ósemka lubi partnerów, którzy są silni i niezależni i którzy traktują walkę, seks i przygodę jako sposoby na kontakt z innymi. Ponieważ ósemka silnie odczuwa radość w odbiorze seksualności partnera, chce aby partner jej dorównywał siłą i z równą intensywnością
 • jej pasja życia i potrzeba stymulacji, oznacza pracę do późnych godzin, intensywną zabawę i mocną hulankę. Zbyt dużo, zbyt głośno, zbyt wiele. Jeśli coś jest dobre, to chce tego więcej
 • ósemka ma tendencję do przesadności, wszystko albo nic, tylko praca albo tylko zabawa, pełne zaangażowanie lub żadne
 • przypadki ścisłej kontroli poprzedzone nieposłuszeństwem partnera są sposobem ósemek na zademonstrowanie siły
 • ósemki potrzebują sprawować kontrolę i chcą przewidywać intencje partnera
 • ponieważ ósemka nie toleruje niejednoznaczności i braku informacji, małe niedopatrzenia partnera może odbierać jako podważanie jej zaufania. Może się czuć jakby partner zignorował jej wybór lub nie pozwolił jej zadecydować
 • partnerzy znajdą w ósemce wieżę siły, miejsce do którego się udaje w trudnych chwilach

 Ale i tak najbardziej podoba mi się ósemka w pracy. Zatrudniłabym ją! Ciekawe dlaczego? 😀

 • kontroluje hierarchię w biurze. Wyznacza granice aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. „Kto tu dowodzi ?”, „Czy szefostwo jest rzetelne ?”
 • może postrzegać kompromis jako oznakę słabości
 • skupia się na sprawiedliwości i ochronie
 • „moim sposobem, albo żadnym sposobem”. Widzi swoją opinię jako jedyne prawidłowe podejście do sprawy
 • faworyzuje zasady, które wspierają osobisty zysk. Nagina zasady, które takie nie są
 • domaga się informowania o wszystkim co się dzieje. Zmiany w szczegółach są postrzegane jako próba manipulacji

  Pamiętaj! 

  Test Enneagram ma pokazywać dominujące strony, by je sobie uświadomić i móc nad nimi pracować. Nie jestem więc skazana na bycie Stalinem o ile będę pamiętać o tym, że mam w sobie ciemną stronę, nad którą muszę panować.

  A jaki ty masz typ osobowości?