BABSKIE SPRAWY,  DZIECKO

Matka natura czy pula genów?

Chcesz mieć ładne dzieci? Szukaj ładnego faceta. Jeżeli chcesz mieć mądre dzieci, weź się za to sama! Jaka matka takie dziecko! Już wiadomo to, co każda z nas intuicyjnie wiedziała od dawana: inteligencję dziedziczy się po matce. Oł je! Chciałby się zakrzyknąć. Spokojnie drodzy panowie! Wy też możecie być inteligentni, ale zależy od waszych mam. Więc kupcie im kwiaty, bo to one was ukształtowały od pierwszej chwili.

 

Co więc zrobić, żeby mieć mądre dzieci?

Odpowiednio się dobrać. Mądra kobieta jest tu podstawą.

Dziś naukowcy mają niezbite dowody na to, że za mutacje genetyczne wpływające na rozwój naszej inteligencji odpowiada wyłącznie komórka jajowa.

Co to znaczy? Że nie dziedziczymy inteligencji po naszych ojcach. Co innego mądrość, którą mogą nam przekazać podczas wychowania. Rola mężczyzny podczas rozwoju dziecka jest nie do przecenienia.

Geny mężczyzn odpowiadają za budowę ciała, za jego przystosowanie do życia i przeżycia.

„[…] nawet jeśli ojciec przekaże część swojej inteligencji dziecku, to i tak jego geny nie są w stanie aktywnie wpływać na rozwój mózgu potomstwa”.

Co ciekawe kobiety wiedziały to już od dawna. A tylko przez wrodzoną skromność nie artykułowały tego z całą stanowczością.