BABSKIE SPRAWY

Co chcesz zrobić dzisiaj, zrób jutro

Nie jestem typem osoby, która lubi odkładać zadania na kiedyś. Wręcz przeciwnie. Co ma być zrobione, ma być zrobione i już. Najpierw praca, potem odpoczynek. Nigdy nie na odwrót. Są jednak sytuacje, w których odsunięcie decyzji jest najlepszą decyzją.

 

Kupić czy nie kupić

 

Zdecydowanie to sytuacja, w której co nagle, to po diable. Zanim więc coś kupię (zwłaszcza, jeżeli było to całkowicie nieplanowane) daję sobie jeden dzień. To znaczy, że jeżeli coś bardzo, bardzo bardzo chcę i nie mogę bez tego żyć w poniedziałek, tak samo musi być i we wtorek. Dlatego zanim powiem pięknym butom, cudownej torebce i zjawiskowej sukience sakramentalne kupuję czekam jeden dzień, 24h. To w większości wystarcza, żeby odsiać to, co zbędne.

Stresior

Nie decyduję w stresie i pod jego presją. Nawet jeżeli wszystko mi móqi, że decyzja musi być podjęta natychmiast, daję sobie czas. Nie ma takiej rzeczy i decyzji na świecie, która musi być przez ciebie odjęta od ręki. No chyba że wisisz na linie nad przepaścią, ale i wtedy musisz mieć czas na zastanowienie. Wszystkie inne działania to działania w afekcie. I tu pewnie pierwsze skojarzeni, jakie ci się nasunie na myśl, będzie to zbrodnia w afekcie. Dobre skojarzenie.

Super okazja!

Nie wiem, co to musiałaby być za super okazja, by trwała jeden dzień, jedną chwilę i była warta podjęcia decyzji tu i teraz. Przeważenie zaraz po tym okazuje się, że okazja wcale nie była taka super i dzień później również obowiązywała. Więc jeżeli ktoś daje ci wybór albo teraz albo nigdy, wybierz nigdy, bo on takie okazje nie trafiają się bez przyczyny, A zysk jest ale na pewno nie dla ciebie.

Motylki

Emocje nigdy nie są dobrym doradcą. Dlatego zanim powiesz tak weź pod uwagę wszelkie za i przeciw. Zdystansuj się. Staraj się znaleźć odskocznię i spojrzeć na cel z innej perspektywy. A może okaże się, że możliwości jest więcej niż ci się wydaje, a pierwsza decyzja wcale nie była idealną.

Za późno

Jeżeli nic nie możesz zrobić, jeżeli nie masz na coś wpływu nie kop się z koniem. Prześpij się, idź na basen czy pobiegać. Pobaw się z dzieckiem. Przeczekaj zły układ czynników. Cokolwiek byś nie robił i tak nie zdołasz temu pomóc. Dlatego nie myśl o tym. Odczekaj i wróć do tematu na świeżo i na chłodno, a wtedy może się okazać, że co prawda drzwi się zamknęły ale otwarło się okno.