DZIECKO

Kalendarz adwentowy – zrób go sama!

Moja córka z niecierpliwością czeka na święta. Wiem, że będzie odliczać dni. Dlatego przygotuję jej kalendarz adwentowy, który osłodzi jej czekanie na tę ważną datę. Podzielę się z Wami tym, co nam wyszło.

Nie będzie to jednak zwykły kalendarz z łakociami. Chcę, żeby czas oczekiwana na te najbardziej radosne święta był dla niej czasem przygotowania. To dobry sposób na nauczenie dziecka oczekiwania i odraczania nagrody. Taki mały i przyjemny trening cierpliwości.

Co do środka? Mogą być słodycze – cuksy, czekoladki, lizaczki, mogą być prezenty – drobiazgi. To oczywiście odpowiedzi standardowe, klasyczne. Mogą też być mini historyjki – każdego dnia dziecko musi poczekać na dalszy ciąg – lub zadania do realizacji – prezenty dla najbliższych, kartki świąteczne, pieczenie ciasteczek czy w końcu ubieranie choinki.

Tylko od Waszej kreatywności zależy co się w nich znajdzie!

Zanim jednak je przygotuję mam dla Was kilka inspiracji znalezionych w sieci. Może któraś z nich przypadnie Wam do gustu.

Świąteczne odliczanie

http://www.thriftydecorchick.com/2014/11/knock-off-pottery-barn-advent.html
Źródło: thriftydecorchick.com 

Mini-prezenciki

http://andrellaliebtherzen.blogspot.cz/2013/10
Źródło: andrellaliebtherzen.blogspot.cz

O choinka!

http://www.stampinup.com/home/en-US/blog-post/corporate-blog/2015/09/28/tree-advent-calendar
Źródło: stampinup.com

Skarpetowy kalendarz adwentowy

http://www.potterybarn.com/products/stocking-advent-calendar/?pkey=cchristmas-holiday-decor&bnrid=3317500&cm_ven=AfCmtyCont&cm_cat=rewardStyle&cm_pla=CJ&cm_ite=Std
Źródło: potterybarn.com

Zawiniątka

http://www.designmom.com/2012/11/reusable-advent-calendar/
Źródło: designmom.com