KSIĄŻKI

Biblioteka – zło konieczne!

Korzystasz z bibliotek? To błąd! Biblioteka to idealne miejsce twojego dziecka, by zniszczyć mu życie. Wychowasz intelektualistę albo co gorsza humanistę! Książki trzeba spalić, a biblioteki zamknąć.

Czytać każdy może…

…ale nie każdy chce. Odsetek osób czytających jest coraz niższy. I bardzo dobrze! Czytanie marnuje czas. Po co czytać, kiedy nakręcono o tym film? Po co czytać książki, gdy wszystko jest w necie? To rozrywka dla bogaczy. Prawdziwy człowiek nie ma czasu na takie dyrdymały. Ciężką pracą ludzie się bogacą, a nie książkami.

BRAK kultury

Człowiek z książką – dziwak. Nawet na drugiego nie popatrzy tylko w książce nos trzyma. Dziecko z książką – szok. Chore pewnie. Jakieś nie ruchliwe, apatyczne. Albo rodzic humanista – kretyn. Zamiast inwestować z dziecko, w jego przyszłość na intelektualistę go chowa. Skończy w bezrobociu.

Czytanie uczy

Czytanie miesza ludziom w głowach. Czytają bzdury i potem się im wydaje, że nie wiadomo co. Nie pogadasz z takim, bo on przeczytał i wie. A przecież co w tym książkach? Papier wszystko przyjmie. Każdy może napisać książkę, a potem taki przeczyta i już myśli że nie wiadomo kto jest.

Książki są drogie

Jak kogoś stać to niech kupuje książki. Zbiera, czyta. A kto normalny kupi książkę jak do garnka nie ma, co włożyć. Książką się człowiek nie naje.

Tylko budynków szkoda

Biblioteka to nikomu niepotrzebny luksus. Jak kogoś stać to niech książki sobie kupuje, a budynki, w których są biblioteki można wynająć. Sklep otworzyć czy bar. Ludzie się spotkają, pogadają.